Adwokat a prawnik


Autor: adwokat1564 | Kategorie: adwokat  prawnik 
Tagi: adwokat a prawnik  
08 lipca 2015, 17:04

Część osób błędnie sądzi, że prawnik i adwokat to te same osoby (zajmują się tym samym). Po prawdzie są to dwa różne zawody posiadające różne obowiązki i priorytety. Co może prawnik a co adwokat? Gdzie można znaleźć między nimi różnice?

 

Prawnik – kim faktycznie on jest?

 

Inaczej na prawnika możemy powiedzieć doradca prawny. Zazwyczaj posiada on wyższe wykształcenie prawnicze i co najmniej tytuł magistra prawa. W sferze prawa to prawnik jest najniższym szczeblem zawodowym. W konsekwencji posiada on najmniejszy wachlarz uprawnień. Traktowany jest nieraz jako zwyczajny przedsiębiorca, bowiem nie ma on własnych regulacji prawnych. Posiada on przedsiębiorstwo, które świadczy usługi polegające na doradztwie prawnym.

 

Prawnik może założyć kancelarię prawną, jednakże nie jest ona dozorowana przez żadne urzędy kontroli. Nie podlega on odpowiedzialności dyscyplinarnej i nie zrzeszają go jakiekolwiek reguły etyki zawodowej. Prawnik Wrocław zapewni najbardziej odpowiednią obsługę prawniczą w mieście.

 

Najszersze uprawomocnienia , najwyższy stopień – adwokat

 

Wśród zawodów prawniczych adwokat jest najwyższy stopniem i to on posiada najrozleglejsze uprawomocnienia powiązane z fachem. Każdy adwokat musi mieć wyższe wykształcenie i koniecznie zakończony kurs aplikancki z dodatnim wynikiem egzaminu adwokackiego. Adwokaci wprowadzani są na ewidencję w Okręgowej Izbie Adwokackiej.

 

Głównym zadaniem adwokata jest reprezentowanie klientów przed trybunałem każdej instancji. Każdy adwokat musi być zatrudnionym we własnej kancelarii, nie może być zatrudniony u kogoś innego. Adwokata obowiązuje tajemnica zawodowa i nie ma możliwości, żeby każdy z nich mógł zostać z niej zwolniony. Adwokat Wrocław podejmuje się nawet najbardziej pogmatwanych spraw.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz