Komentarze

Linia obrony przy ciężkich wykroczeniach

Autor: adwokat1564 | Kategorie: kancelaria prawnicza
Tagi: linia obrony w sądzie
08. lipca 2015 17:00:00

Adwokaci na pewno notorycznie słyszą pytanie czy często ochraniają bandytów oskarżonych o najcięższe zbrodnie. Każdy ma prawo do obrony i takie prawo mają także Ci z najgorszymi wykroczeniami.

 

Niejednokrotnie samo postawienie w stan oskarżenia w wrażeniu społeczeństwa jest uznaniem winy. Trochę w tym rzeczywistości jest albowiem jak dają statystyki wyłącznie 10 procent osób postawianych w stan oskarżenia okazuje się niewinnych. Aczkolwiek należy zdawać sobie sprawę, iż dopóki sąd nie wyda werdyktu nie można nikogo traktować jak winnego.

 

Przy najgorszych przewinieniach telewizja mocno wpływa na oceny społeczeństwa i dlatego adwokat broniący petenta postrzegany jest jako „adwokat diabła”. Czy każdy zasługuje na opiekę? Odpowiedź brzmi tak.

 

Jako społeczeństwo musimy troszczyć się o to by każdy mógł się bronić. Nie można wydawać werdyktów pochopnie. Nagminnie po trafnym przyjrzeniu się sprawie dochodzimy do wniosku, iż było w inny sposób niż nam się wydawało na sam początek. Osoby będące w konflikcie z prawem muszą korzystać z pomocy speca. Mało osób mogłoby się bronić samemu w głównej mierze jeśli chodzi o prawo karne.

 

Jeśli nie ma wystarczająco dużo argumentów obciążających adwokat Wrocław zapewni, że osoba oskarżona nie zostanie skazana. Ważne jest pokazanie winy. Nie sposób osądzać ludzi bez argumentów. Zatwierdzając wieloletnie kary więzienia sędzia musi mieć pewność, iż osoba nad którą ciągnie się proces jest winna.

Brak komentarzy

Komentarze nie są dostępne dla gości - zaloguj się aby dodać wpis